Atrakcje

Atrakcje w naszej Willi Jagniątków

Internet WiFi

Monitorowany Parking

Plac zabaw dla dzieci

Rowery

Letni basen

Sauna

Mile widziane zwierzęta

Miejsce na ognisko

Altana grillowa

Atrakcje w Okolicy

Dom Gerharda Hauptmanna
W górnej części Jagniątkowa znajduje się Dom Gerharda Hauptmanna (1862-1946), niemieckiego dramaturga, liryka i powieściopisarza, laureata nagrody Nobla z 1912 roku. Zbudowany w 1900 roku na wzór zameczku z cylindryczną wieżą, w modnym w owym czasie stylu romantycznym, przyozdobiony dekoracją secesyjną.

Zamek Chojnik
Zamek Chojnik znajduje się na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny. Warownia znajduje się na terenie obszaru ochrony ścisłej, który jest eksklawą Karkonoskiego Parku Narodowego.

Czarny Kocioł Jagniątkowski
Czarny Kocioł Jagniątkowski położony jest w zachodniej części pasma Karkonoszy, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na północ od Czarnej Przełęczy, na północno-wschodnim zboczu Śmielca i północno-zachodnim zboczu Czeskich Kamieni.

Łabski Szczyt
Łabski Szczyt to 3, ze względu na wysokość, szczyt w polskiej części Karkonoszy (1471 m n.p.m.). Wierzchołek ten znajduje się pomiędzy Szrenicą i Wielki Szyszakiem. Sam szczyt znajduje się po naszej stronie granicy, a po czeskiej, na Łabskiej Polanie, bije źródło Łaby. Pod szczytem, znajduje się schronisko Pod Łabskim Szczytem.

Szklarska Poręba
Szklarska Poręba to miasto u podnóża Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Miasto leży również u stóp Szrenicy (1362 m n.p.m.) – wierzchołka w Karkonoszach. W pobliżu zlokalizowane są także 2 duże, karkonoskie wodospady Szklarki i Kamieńczyka – powszechne cele wypraw wczasowiczów zwiedzających Szklarską Porębę.

Jakuszyce
Jakuszyce, choć oddalone o parę kilometrów od Szklarskiej Poręby, stanowią jej część – najwyżej położoną dzielnicę (886 m n.p.m.) – panuje tutaj klimat porównywalny z panującym w Alpach na wysokości ok. 1500 m n.p.m. Jakuszyce są znane w Polsce i świecie z Jakuszyckiej Polany – organizowane są tu: Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym, Bieg Piastów.

Cieplice
Cieplice to obecnie uzdrowiskowa dzielnica miasta Jelenia Góra, to także najstarsze u nas uzdrowisko – założono je już pod koniec XIII stulecia. Cieplice słyną z leczniczych ciepłych źródeł, których temperatura osiąga do 90 stopni Celsjusza. W Cieplicach warto odwiedzić starówkę – plac Piastowski i dwa parki: Zdrojowy i Norweski.

Karpacz
Zlokalizowany u stóp malowniczych Karkonoszy z panującą nad otoczeniem Śnieżką – najwyższym wierzchołkiem – Karpacz rychło stał się górską miejscowością wypoczynkową. Karpacz staje się także ośrodkiem zimowych sportów. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem jest bez wątpienia Świątynia Wang. To całkowicie drewniana konstrukcja bez użycia metalowych gwoździ.

Mapa ośrodków narciarskich w Karkonoszach


Pokaż Narty w Karkonoszach na większej mapie


Wyślij do nas zapytanie